Kamera  Canon EOS 700D
Lens  Canon EF 50mm f/1.8 STM
Diyafram  f/8
Enstantene  1/400s
ISO  100
Odak Uzaklığı  50mm
Çekim Tarihi/Yeri  18.03.2017 / Tekirdağ-

Bir önceki foto hikayede dün yapmış olduğumuz fotoğraf turunu sizlere anlatmıştım.

Dünkü etkinliğin başında arabamızı yol kenarına çektiğimizde etrafı incelerken yukarıdaki kadrajı yakaladım. Fotoğrafın ne özelliği var diyenler olabilir saygı duyuyorum fakat ben bu fotoğrafta manzaradan çok bir enerji devrimi görüyorum. Yenilenebilir enerji kaynaklarıyla enerjisini üretmeye çalışan bir ülke var fotoğrafta. Tabi rüzgar türbinlerinin sayısı çok fazla değil fakat ilk adım için gayet teşvik edici bir sayı. Görenlere ilgi uyandırıyor. Bir şekilde sürdürülebilir, alternatif enerji kaynaklarına yönelim olacağına eminim.

 Fotoğraf hakkında konuşacak olursak eğer önceki yazımı dikkatli bir şekilde okuduysanız EXIF bikgilerinin aynı olduğunu fark edeceksiniz. Evet yanlış bir durum yok EXIF değerleri aynı. Nasıl olur bu demeyin oluyor çünkü iki fotoğraf arasında ışık şiddetinde bir fark yok denecek kadar az bu yüzden iki değerde aynı. 🙂

Yazıma nokta koymadan önce, uzun zamandır canımı sıkan omuz çantam beni artık iyice deli etmeye başladı. Kapasite olarak lenslerimi kaldırmıyor buna ek olarak lens değişimi sırasında pratiklik sağlamıyor. Fotoğraf öekerken eğer omzumda katılı duruyor ve eğilip, haraket ederek fotoğraf çekmeye çalışıyorsam öne kayma gibi uyuz hareketleri var. Bu yüzden sırt çantası almanın vakti geldi. Tavsiyem sakın omuz çantalarına heveslenmeyin aşırı zor oluyo. 

Bir Cevap Yazın