Kamera  Canon EOS 700D
Lens  Sigma 150mm f/2.8 EX DG HSM Macro
Diyafram  f/10
Enstantene  1/100 sn.
ISO  100
Odak Uzaklığı  150mm
Çekim Tarihi / Yeri  16.04.2017 / Tekirdağ – Türkgücü

Fotoğrafın Hikayesi:


Bildiğiniz gibi daha önceki mantis fotoğrafı paylaşımımda TEFOD ile Tekirdağ’ın Türkgücü Mahallesi ‘nde makro turu yaptığımızı söylemiştim. Daha arabalarımızdan inmemiz ile birlikte bizi karşılayan küçük dostumuz ile bol bol vakit geçirdiğimizi de belirtmiştim.

İşte bu fotoğraf karesinde de sevimli dostumuzun sanki “Aman Allah’ım yine fotoğraf çekiyor!” dermişcesine fotoğrafını görüyorsunuz.

Bilmiyorum fotoğrafa baktığınız zaman siz ne hissettiniz ya da aklınızdan ne geçirdiniz ama ben bu fotoğrafa her baktığımda sevimli dostumuz beni her seferinde güldürmeyi başarıyor. 😀 İlk defa kendisiyle tanıştığımızdan dolayı kendisine cesaret edip, dokunamamış olsamda uzaktan baktıkça kedi köpek sever gibi sevesim geldi. Ama iyiki sevmemişim dedim çünkü internette kendisini birazcık araştırayım dediğimde protein ihtiyacını karşılayamadığı zaman kendinden kat ve kat büyük canlılara saldırabiliyormuş. Bende şansın çok olduğunu düşünürsek seveyim derken tadıma bakabilirmiş. Aman siz o hataya düşmeyin diyeyim. 😀

Neyse fazla konuştum susuyorum ve sizleri fotoğrafım ile baş başa bırakıyorum. Başka fotoğrafımda görüşmek üzere..

Content Protection by DMCA.com

Bir Cevap Yazın