Güneşinoğlu Takımı Yeniden Pistler İçin Hazırlanıyor

0

Namık Kemal Üniversitesi ‘nin Güneşinoğlu adlı takımı olduğunu 2015 yılında o zamanlar çalıştığım iş yerinden mesai arkadaşım Cansu‘nun bana tanıtması ile öğrendim. O gün sadece takımın web sitesine bakarak öylesine yaptığımız muhabbetin ardından okulların başlaması ile birlikte takım koordinatörü Doç. Dr. İlker H. ÇELEN ile tanışıp, görüşmemizin ardından kendimi takımda buluverdim. 😀

O günden sonra takım adına çalışmalar yürüttüm. Görevim tahmin edebileceğiniz üzere grafik tasarım, web tasarım ve takım fotoğrafçılığıydı. Takımdaki herkesi takdir etmek gerek çünkü herkes çok ama çok yoğun çalışmalar yürütüyordu. Kendimden biliyorum 16 sayfalık sponsorluk dosyasının tasarımı için gece saat 4’lere kadar çalışıp sadece 1-2 saat ile okula gittiğimi biliyorum. Zorlayıcı olduğu kadar güzel bir durumdu. Çünkü saatler sonra yaptığınız bir çalışma size gurur verecek bazı şeyleri beraberinde getirecekti. Örneğin sponsorluk. 🙂

İşte böyle böyle çalışmalar yürüterek, TÜBİTAK ‘ın Alternatif Enerjili Araçlar Yarışı – Efficiency Challenge Electric Vehicle ‘a Kiraz adlı aracımızla hazırlanarak yarışa katıldık. (Tabii ben yarışa katılım sağlayamadım orası ayrı bir durum ama olsun)

Yarış günü öncesi ve yarış günü heyecanını Whatsapp grubumuzdan takip ettim, aynı duyguları uzaktan da olsa ben de yaşamış oldum. Neyse takımımız yarışı güzel bir derece ile bitirerek başarılarının arasına bu yarışı da eklemiş oldu.

Atölyeden bir görünüm. Solda Kiraz sağda Amon-Ra adlı araçlarımız

Sanırım takımın yarışta kaçıncı olduğunu merak ediyorsunuz değil mi?

Güneşinoğlu Takımı yarışı Kiraz‘ı ile 10. olarak tamamladı. 🙂 – Sonuç tablosunu buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

İşte bu başarının ardından takımımız bu sene de yarışlara hazırlanmaya başladı. Bu sene daha da fazla çalışma yürütülecek gibi duruyor. Çünkü önceki seneler de olduğu gibi bu sene de yurt içinde bir elektrikli araç yarışı, yurt dışında ise hem büyükler hem de küçükler olmak üzere iki farklı kategoride robot etkinliğine katılım sağlayacağız.

Bakalım gelişmeler oldukça hem kendi web sitem hemde takım web sitesinde paylaşmaya çalışacağım.

Yeni gelişmelerde tekrar görüşmek üzere…

Efficiency Challenge Electric Vehicle ‘a ait bir tanıtım videosunu sizinle paylaşmak istedim. 😉 İyi seyirler..

Bir Cevap Yazın