Merhaba, benim adım Ali Bulut YILMAZ!

Hakkımda sayfamda olduğunuza göre biraz kendimden bahsedeyim. 🙂 24 Şubat İstanbul doğumlu amatör ve meraklı bir fotoğrafçıyım. Fotoğrafçılığı vakit buldukça; çoğu zaman hobi, bazen de iş amaçlı yapmaktayım. Asıl çalışma alanım öğrencilik. 😀 Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ne mensup bir ziraat mühendisi adayıyım. Doğayı, yeşili, maviyi, canlıları çok seven, onların değerini bilen biri olarak TEMA Vakfı gönüllüsüyüm. Aynı zamanda üniversitemin Genç TEMA Topluluğu başkanıyım. Teknoloji ve bilgisayarlar ile bütünleşmiş, hayatımın her alanında teknolojinin nimetlerini kullanmaya çalışan bir gencim. Bu kadar bilgi yeterli olur sanırım. 😉 Şimdi fotoğrafçılık üzerine biraz konuşalım.

Fotoğrafçılığa ne zaman başladım?
Fotoğrafçılığa aslında küçük yaşlarda başlamış olsamda Temel Fotoğrafçılık Eğitimi ‘ni 2016 yılının başında almış olmamdan dolayı fotoğrafçılığa 2016 yılında başladım sayıyorum.

Neler çekmeyi severim?
Kişisel karakterime uygun her türlü alanda fotoğraf çekmeyi ve bu konuda kendimi geliştirmeyi seviyorum. Özellikle doğa aşığı biri olduğum için manzara fotoğrafları bana daha çok çekici geliyor ama yinede her türlü fotoğrafı sitemde ve arşivimde bulabilirsiniz.

Neler çekmeyi sevmem?
Evet aslında bu netlik kazanmış bir konu değil, çünkü fotoğrafa çıktığım gün hangi ruh halimde olduğu belli olmuyor. O yüzden ne çekip çekmeyeceğim kesin değil. Tabi kendime kural olarak işlediğim bir durum var o da; ister insanı isterse hayvanı olsun küçük düşürücü yada fotoğrafı izleyen kesimin duygularına olumsuz yönde (üzüntü, acıma gibi) etki edecek hiçbir fotoğraf tarafımca çekilmez, çekilse bile herkese açık arşivlerimde kesinlikle yer alamaz, yarışmalara dahil edilemez. İkinci durum ise fotoğrafta eğer konu insansa kesinlikle kişiden izin alınır, ardından fotoğraf öyle çekilir ve paylaşılır. Aksi durumlarda çekilmez yada paylaşılmaz. Aslında bu iki kural Fotoğraf Sanatı Federasyonu ‘nun belirttiği hak ve sorumluluklar kısmında yer alan iki madde fakat ben bu iki konuda aşırı titiz davrandığım için kendi kuralımmış gibi davranıyorum.

Üye olduğun fotoğraf derneği veya topluluğu var mı?
Elbette Tekirdağ Fotoğraf Derneği (TEFOD) ‘un ve üniversitemin Fotoğraf Topluluğu üyesiyim. Bunun dışında Facebook gibi sosyal medyada birçok grup ve topluluklarda yer alıyorum.

Son olarak…
Kazanmış olduğun ödül ve derece var mı?
Tekirdağ Büyük Şehir Belediyesi tarafından düzenlenen TFSF onaylı “Dört Mevsim Yaşayan Tekirdağ” konulu ulusal fotoğraf yarışmasında Kış kategorisinde 1.lik kazandım. 🙂

Namık Kemal Üniversitesi Veteriner Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu tarafından düzenlenen ve üniversitemizin öğrencilerini kapsayan fotoğraf yarışmasında Hayvanların Dünyası kategorisinde bir 1.lik, İnsan-Hayvan İlişkileri kategorisinde bir 2.lik ve ayrıca İnsan-Hayvan İlişkileri kategorisinde göndermiş olduğum diğer fotoğrafım sergileme almıştır. 🙂

Evet böylelikle hakkımda yazımı tamamlamış oluyorum. Umarım merakınızı gidermişimdir. Merak ettiğiniz soru varsa iletişim sayfamdaki bilgilerden bana her zaman ulaşabilirsiniz. Böylece bu sayfanın gelişmesine katkı sağlamış olabilirsiniz.

Sevgi ve saygılarımla…

Content Protection by DMCA.com