Merhaba ben Ali Bulut..

Buralara kadar geldiğine göre anladığım kadarıyla beni birazcık merak ediyorsun ve daha fazla bilgi sahibi olup, tanımak istiyorsun. 😉 Eh madem geldin, sana kendimden bahsedeyim.

Ben Kimim?
24 Şubat İstanbul doğumlu, amatör ve meraklı bir fotoğrafçıyım. Fotoğrafçıyım fotoğrafçıyım olmasına ama boş zamanlarımda. Asıl mesleğim öğrencilik. 🙂 Namık Kemal Üniversitesi 'nde Ziraat Mühendisliği okumaktayım. Aynı zamanda yeşili, maviyi daha doğrusu doğayı seven, onun değerini bilen biri olarak TEMA Vakfı 'nın gönüllüsü, üniversitemin Genç TEMA Topluluğu başkanı olan bir gencim.
Fotoğrafçılığa Ne Zaman Başladım?

Fotoğrafçılığa aslında küçük yaşlarda merak salmış bir gençtim fakat benim dönüm noktam 2016 yılı idi. 2016'da üyesi olduğum dernekte Temel Fotoğraf Eğitimi aldıktan sonra her şeyin göründüğü gibi olmadığını anlamış oldum. Bu tarihten sonra fotoğraf ve fotoğrafçılığa daha da bir değer verdim.

Neler Çekmekten Hoşlanıyorum?

Aslına bakarsan bu konuda daha kesin bir yol çizmiş değilim. Fotoğrafa fotoğraf çekmek için çıkıyorum ve o anki ruh halimde ne varsa onu bulup, çekiyorum. Ama genel olarak manzara, sokak ve makro alanlarında daha çok fotoğraf çekiyorum. Bunlara ek olarak time-lapse ve VR fotoğrafçılıkta yapmaktayım.

Neler Çekmekten Hoşlanmıyorum?

Fotoğrafı seyreden kişinin üzerinde etki edecek, kişide olumsuz etkiler (acıma, üzüntü vs.) bırakacak hiç bir fotoğrafı çekmemeye gayret gösteriyorum. Böyle bir ana denk geldiysem ya fotoğrafı çekmiyorum yada çeksem bile kendi hesaplarım üzerinden paylaşmayı tercih etmiyorum. Bunun yerine arşivime atarak o anı sadece bende kalacak şekilde derin bir yere gömmüş oluyorum.

Fotoğraf Üzerine Nerelere Üyeyim?

Başlarda da bahsettiğim gibi Tekirdağ Fotoğraf Derneği (TEFOD) üyesiyim. Buna ek olarak üniversitemin Fotoğraf Topluluğu 'nda da yer almaktayım. Ayrıca Facebook, Instagram gibi çeşitli yerlerde grup üyeliklerim vs. var.

Fotoğraf Üzerine Başarı ve Ödüllerim Var Mı?

Abartılacak bir durum olmasa da evet başarı ve ödüllerim mevcut. Listeleyecek olursam,
  • Tekirdağ Büyük Şehir Belediyesi - Dört Mevsim Yaşayan Tekirdağ konulu TFSF onaylı fotoğraf yarışması "Kış" kategorisi Birinciliği
  • Namık Kemal Üniversitesi Veteriner Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu - "Hayvanların Dünyası" kategori Birinciliği
  • Namık Kemal Üniversitesi Veteriner Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu - "İnsan-Hayvan İlişkileri" kategori İkinciliği ve sergileme

Fotoğrafçılık ile anlatacaklarım bu kadar birazcıkta TEMA ile ilgili açıklama yapıp noktayı koyalım ne dersin?

TEMA Vakfı'nda Ne Yapıyorum?

Üniversitemde, gönüllüsü olduğum TEMA Vakfı'nı temsil ediyorum. Zaman kaldıkça da Süleymanpaşa İlçe Sorumlumuz Halit Hoca'm ve ekibimle okul ve kurumlarda çeşitli eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları, savunuculuk faaliyetleri, ağaçlandırma çalışmaları gibi çok yönlü bir faaliyetler içerisindeyim. Ayrıca ilimizin temsilcilerinin de yardımcılığını üstleniyorum. Sözlerime son verirken küçük bir not düşmeden edemiyorum.. Gittiğimiz okullarda çok büyük bir görev üstleniyorum. Ne mi? Bir sürü küçük kardeşim var onların Ali abisiyim.. 😉

Eh bence bu kadar anlatım yeterli olmuştur.. Hala aklında yanıtlanmamış, merak ettiğin bir soru varsa iletişim kurmaktan çekinme.
Sevgilerimle...