Günümüzde her şey dijital üzerine kurulmaya çalışılıyor hatta kuruldu denilebilir.. Hal böyle olunca geçmiş zamanlarda yapılan tüm faaliyetler de zamanın şartlarına uydurulmak zorunda bırakılıyor. Bunlar biri de not alma kültürümüz..

Yanlış hatırlamıyorsam ilk Iphone tanıtıldığı zamanlarda Evernote adlı bir uygulama da piyasaya sürülmüştü. Tabi o zamanlar benim o kadar ilgimi çekmemişti çünkü hem küçüğüm hem de yazılımın ne işe yaradığı hakkında fikrim dahi yoktu. Sadece renk ve logosu hoşuma gitmişti o kadar. Ama kim bile bilirdiki günümüzün en popüler not alma uygulaması olacağını. Yıllar yıllar sonra ilk dizüstü bilgisayarımı elime aldığımda karşıma yine bu Evernote çıktı. Küçükken ilgimi çekmemişti fakat şimdi sanki beni bir dene der gibi birden karşıma fırlaması bende bir deneme isteği oluşturmuştu. Hiç vakit kaybetmeden bir hesap oluşturup denemeye başladım fakat beklediğim gibi bir yazılım değildi. Sıkılıp, uygulamayı hemen kaldırdım. Daha sonra karşıma yine belirdiğinde ben bir kez daha şans verdim fakat yine birbirimize ısınamayıp yine yollarımızı ayırdık.

Ve geçtiğimiz günler iş yoğunluğundan kaynaklanan unutkanlıklar ve planların aksayıp bir köşede kalması sebebiyle yeniden not alma ihtiyacım orta çıkmış oldu. Bu sefer ciddi bir gözden geçirip, Evernote’u kesintisiz kullanma kararı almıştım. Hatta benimle birlikte iki arkadaşı daha ikna etmiştim, beraber Premium versiyonunu kullanacaktık. (aşağıda sizler içinde premium mevcut) Her şeyimiz hazırdı, telefon tablet ve bilgisayarda uygulama kuruluydu. Birkaç notumu alıp, kendime küçük bir ajanda bile yapmıştım. Gel gelelim üzerinden 1 bilemedin 2 hafta geçmeden kendisiyle yine yollarımızı ayırdık. 😀

Uygulama gerçekten takdir edilecek güzellikte, hayatı kolaylaştıracak, not almayı sevdirecek özellikler sunuyor fakat beni sıkan durum aşırı dijital olması.. Not tutmak benim gözümde kağıt ve kalemden ibaret. O kalemin ağırlığını elimde hissetmem, kalemi kağıt üzerinde gezdikçe o hışırtılı sesi duymam kısacası yazdıkça zevk almam gerekiyor. Dijital not tutma kültüründe de bu olmadığı için takıntımı atlatana kadar şimdilik klasik yöntem kağıt ve kalem ile not almaya devam edeceğim.. 🙂

 

Daha önce belirttiğim gibi Evernote için sizlere 1 AYLIK ÜCRETSİZ PREMIUM sağlayacağım tabi yapmanız gerekenleri birkaç adım var.. Sırasıyla uygulayınız.

  1. Buraya tıklayarak Evernote’a kayıt olunuz. (E-posta kısmına kendi e-posta adresinizi girmeniz gerekiyor.)
  2. Kayıt ardından akıllı telefonunuza veya bilgisayarınıza Evernote’un uygulamasını kurup giriş yapınız.
  3. Son olarak bir not oluşturarak 1 aylık ücretsiz premium sahibi olabilirsiniz.

Küçük bir hatırlatma: 1 aylık ücretsiz premium fırsatı sadece sitemde verdiğim link üzerinden girip, kayıt olmanız halinde oluyor. Başka türlü bağlantılardan veya siteye direkt girip kayıt olmanız halinde bu fırsattan yararlanamıyorsunuz.

Şimdiden iyi günlerde kullanın.. 🙂

Content Protection by DMCA.com

Bir Cevap Yazın