Deniz, kum, güneş hoş geldin yaz tatili desem de inanmayın. 😀 Bu sene de (her sene olduğu gibi) tatil başlamadan planlar yapsamda, o planlar bir şekilde birileri veya bir şeyler tarafından sabote edilmiş durumda.

Özellikle son olarak yediğim darbe ciddi olarak canımı sıkmış durumda. 😒 Bir süredir kullanmakta olduğum bilgisayarımda klavye sorunu oluşmuştu, eğitim döneminde yoğun bilgisayar ihtiyacından dolayı bir şekilde idare ederek kullandığım bilgisayarı daha fazla idare edemeyecek duruma geldiğimi görerek, servise yollama kararı aldım. Bu durumdan hoşlanmasam da servise göndermek durumundaydım çünkü garantimin bitmesine de 2-3 ay kalmıştı. Neyse bir güzel fatura, garanti belgesi vs. ıvır zıvır belgeleri hazırlayarak Asus’un onarım sayfasından onarım talebinde bulunacaktım ki karşıma kırmızı bir yazı belirdi. Ürünün garanti dışı olduğunu belirtiyordu fakat böyle bir şey olması mümkün değildi. Hem garanti süresinin bitmesine daha aylar vardı hem de garanti dışı bırakacak bir hata da yapmamıştım. Asus ile görüşmek en iyi seçenek olduğunu düşünerek kendileri ile görüştüm. Bana hata olabileceklerini tüm belgelerle cihazı gönderdiğimde inceleme başlatacaklarını belirttiler. 

Zaman kaybetmeden, içim rahat bir biçimde fatura, garanti belgesi fotokopisi birde arıza şikayet dilekçemi cihazla birlikte kutulayıp, UPS Kargo‘nun paketi teslim almasını bekledim. (O gün koskoca gün oturup kargo bekledim, mesai saatleri bitmesine yakın telaşla gelinip, kargo alındı oraları detaylandırmıyorum artık.)

Neyse biraz stres dolu bir süreçten geçmiş olsam da bilgisayar şuan serviste işlem sırasına alınmayı bekliyor fakat yaz döneminde tamamlamayı planladığım işlerin tamamı askıya alınmış durumda. En az 2 haftalık iş kaybım olacak gibi duruyor. Hadi kendi işlerimi düşünürken, araya kaynak yapan harici işler daha fazla stres yaptırmış durumda. Bu yüzden aldığım yeni bir karar ile en kısa zamanda yeni bir hat alıp sadece iletişim kurmasını istediğim kişilere verip, telefonu yaz dönemi boyunca kapatmayı düşünüyorum. Böylece hem kendi işlerimi rahat bir biçimde yapabilirim hem de stres-sinir yaptırıp ettirecek kişi veya kişilerden bir nebze uzaklaşmış olacağım.😏

Lafı toparlayacak olursak, biraz sitem dolu bir yazı oldu bunun için sizlerden özür dilerim fakat bu sene de yaz tatilimi dinlenmek, rahatlamak yerine stres ve sinir olmakla geçiriyorum. Bu durumdan ciddi anlamda bıkmış durumdayım. Acil olarak çözüm yollarına başvuracağım. Şimdilik bilgisayarım servisten dönene kadar kısa bir molada olacağım. 😎
Yeniden sizlerle buluşmak dileğiyle..

Content Protection by DMCA.com

Bir Cevap Yazın