Mail Sunucusu Değişikliği

0

Yakın zamanda web sitemin ilgi alanını tamamen değiştirmem ile birlikte kullandığım mail sunucumu Yandex üzerine taşımaya karar vermiş bulunmaktayım. Taşıma kararımda ki sebepleri sıralayacak olursak öncelikle web alanımın 2 Gb. olmasından dolayı kullandığım mail hesaplarından sadece bir tanesi 600 Mb. alanı kullanmakta. Hal böyle olunca içerik paylaşımı sırasında bir takım kısıtlamalar yaşamaktayım. Öncelikli olarak bu sorunu ortadan kaldırmak için böyle bir karara vardım. Kararı vermemdeki ikinci plan sebepler ise hosting sağlayıcımın sunmuş olduğu mail hosting hizmetinin beni sürekli 3.parti yazılımlara mecbur etmesi. Yine bu durumdan kaynaklı mail alışverişinde bazı aksamalar yaşamaya artık son vermek istedim. Özellikle mobil yaşantımda kullandığım yazılımlarda ciddi derece veri paylaşımı yapıyorum. Gelen/giden maillerin gizlilik ve güvenliğini tek bir sağlayıcı üzerinden sağlamak hem içimin rahatlamasına hem de veri paylaşımını minimuma indirmesine neden olacak.

Yeni düzen ile artık tam kapasiteli (2 Gb.) web alanım olacak böylece tüm fotoğraf ve videolarımı, dosyalarımı rahatlıkla hosting üzerinde sizlerle paylaşabileceğim. Bunun yanında sınırsız mail alma ve gönderme yapabileceğim üstüne üstlük yetmezmiş gibi 10 Gb.bir bulut depolama alanına sahip olacağım. Kısacası huzur dolu günler çok yakın.

Mail sunucu değişikliğini bu hafta sonu gece yarısı yapacağım. Kısa süreli bir iletişimsizlik oluşacaktır fakat muhtemelen operasyon saatinin gece yarısı olması sebebiyle etkilenme minimal swviye de olacaktır.

Anlayışınız ve göstermiş olduğunuz ilgi için sizlere teşekkür ederim. Bir sonraki yazımda sizler ile görüşmek üzere…

Bir Cevap Yazın