Ne Okuyorum: Biyolojik Çeşitlilik

0

Yaptığım işler ve uğraştığım bazı ıvır zıvır şeylerden dolayı kitap okumaya zaman ayıramayan daha doğrusu ayırmayan biri olarak, aylar önce başlayıp her defasında ilk bölümü okuduktan sonra bir türlü devamını getiremediğim kitabım Biyolojik Çeşitlilik kitabını az önce tekrardan elime aldım. Kitabı TEMA Vakfı ‘nın Tekirdağ Süleymanpaşa İlçe Sorumlusu Halit ÖZEN okumam için bana hediye etmişti. – Kendisine bir kez daha teşekkürlerimi buradan da sunuyorum. – Dediğim gibi ilk heyecanla daha eve gittiğim gibi kitaba sarılıp hemen okumaya başladıktan sonra bir daha kapağını açmamıştım. Aslında ilgi alanım olan ekoloji ve çevre ile ilgili olan bu kitabı çok kısa sürede okuyup, bitirmem gerekiyordu fakat ne hikmetse bir türlü sonunu getiremiyordum. En son elime geçtiğinde yine sıfırdan okumaya başlayarak kitabı bitirmeyi planlamıştım fakat yine başarılı olamadım. Az önce odamda kitaplarıma bakarken gözüme çarpan ve hemen yüzümde küçük bir tebessüm ile birlikte birkaç anıyı gözümden geçmesine sebep olan kitabıma tekrardan başlama kararı aldım. – Umarım bu sefer sonuna gelebilirim. –

Kitabın bende yeri bir başka çünkü birçok sebebi var; ilk olarak bir kere kitap bana sevdiğim birinden hediye olarak verilmiş bir kitap, daha sonra ilgi alanım, eh birde gönül verdiğim vakfın TEMA Vakfı ‘nın yayını olması kitabı değerli kılıyor. Yetmezmiş gibi kitabın yazarı Prof. Dr. Kani IŞIK hocamızın imzasını almış olmam ve bunun hoş diyalogla anısı olması (bunu bir sonraki yazımda detaylandıracağım.) ciddi anlamda benim için çok değerli bir kitap haline getiriyor. Gece gece şu cümleleri yazarken bile küçük bir duygu fırtınasına maruz kaldığımı notlarım arasına alalım.

Neyse sanırım lafı fazla uzattım cümlelerimi toparlayarak yazıma son veriyorum. Kitap cidden okunması gereken sürükleyici özelliğe sahip önemli kaynaklardan biri bana göre. Bu dediklerime ilk bölüm olan 😀 Mutlu Köy’ün Ekolojik Öyküsü ‘nü okuduktan sonra bana hak vereceksiniz. Eee okuyun okuyun diyorum ama kitabı nereden bulacaksınız? O da basit hemen buradaki bağlantıya tıklayarak TEMA Vakfı ‘nın ilgili sayfasına ulaşarak kitabın PDF versiyonunu (zip dosyasının içerisinde) temin ederek okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın