Kamera  Canon EOS 700D
Lens  Canon EF 50mm f/1.8 STM
Diyafram  f/1.8
Enstantene  1/640 sn.
ISO  200
Odak Uzaklığı  50mm
Çekim Tarihi / Yeri  06.11.2016 / Kıyıköy

Fotoğrafın Hikayesi:


Bu fotoğrafa her baktığımda küçüklüğüm aklıma gelir. Neden mi? Çünkü kötü Gargamel‘in sürekli peşinde olduğu Şirinler aklıma geliyor. İşte küçüklüğümü hatırlatan bu fotoğrafı üyesi olduğum fotoğraf derneği TEFOD ile birlikte Laladere / Kıyıköy fotoğraf çıkartmasında çektim.
Sabahın erken saatlerinde yola çıkmamızın ardından yolumuzun üzerindeki kahvehanede kısa bir mola gerçekleştirmemizin akabinde tekrar yollara düşerek fotoğraf alanına ulaştık. Arabadan iner inmez herkes gibi bende fotoğraf makineme sarıldım. Hava fazla soğuk olmasa da yine hafif bir soğukluğu mevcuttu. Her neyse makineme sarıldığım gibi doğanın arasına daldım. Fazla engebesi olmayan bir arazide sırasıra ağaçlar ve dökülen yapraklar eşliğinde fotoğrafımı aramaya başladım. Yol arkadaşım Yücel abimdi. Beraber ordan oraya ilerliyorduk. Bir ara Yücel abi görüş alanımdan kayboldu. Kısa bir seslenmeden sonra Yücel abi karşımda belirdi meğerse dikkatini çeken bir şey görüp onu çekmeye ilerideki çalılıkların arkasına kadar geçmiş. Yine birbirimize kavuştuktan sonra ilerlemeye devam ettik. Tam adımlarımızı atacaktık ki önümüzde bir mantar belirdi. Eh sen misin karşımıza çıkan deyip binbir türlü pozunu aldık. Tamam yeter artık çektik diyordukki kafamızı kaldırmamızla diğer mantarları gördük, hadi onu çekelim derken başka mantarları fark ettik. Öyle öyle epey bir mantar fotoğrafımız oldu bizim. Tam artık cidden yeter içimiz dışımız mantar fotoğrafı ile doldu diyecektikki.. Yücel abim fotoğraftaki mantarları görüp beni uyardı. Eh şimdi mis gibi duran mantarı çekmemek olmazdı. Kendilerinin de birkaç pozunu aldık. Kendi kendime dedim ben bunu neden kit lens yerine portre lensim ile çekmiyorum. Hemen kısa bir ekipman değişikliği yaparak. Bu pozu elde ettim. Fotoğrafı çektiğimde ben bile kendime inanamamıştım. Nasıl olurda hayal dünyasına sokan bir fotoğraf çekebilirim diye düşünüp durdum.😁
Ve sonunda anladımki..
Bazen fotoğrafa sen gidersin bazen ise fotoğraf sana gelir. Hayal bile edemediğin bir kareyi an gelir farkında olmadan yakalayabilirsin. Dediğim gibi aynısı bende de oldu. O gün fotoğraf bana geldi ve şuan fotoğrafa her baktığımda yüzümde küçük bir gülümseme beliriyor.
Yeni fotoğraflarla tekrar görüşmek dileğiyle..
-Kısa bir not:-
Fotoğrafı çektikten sonra çevremize gelen diğer fotoğraf dostları ile paylaştık fakat daha sonra kadraj kimsede olmasın diye mantarları kırıp yok etmişiz.😂 Tabi dernekteki abilerim ablalarım gırgır yapmak için dillendiriyor ama açıklamamamı yapayım dedim. Kesinlikle yalandır iftiradır.😇 Doğa aşığı biri oralarak asla çevremdeki canlılara zarar vermem ve ayrıca kimseyi kıskanıp hasetlenecek bir yapıp yok zaten öyle bir şey olsa ne çektiğimizi daha orada söylemezdik. Neyse çok uzattım şimdi susma vakti..
Content Protection by DMCA.com

Bir Cevap Yazın