Kamera  Canon EOS 700D
Lens  Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM
Diyafram  f/9
Enstantene  1/200s
ISO  100
Odak Uzaklığı  50mm
Çekim Tarihi/Yeri 18.03.2016 / Tekirdağ-Sahil 

Düşünün şimdi yeni bir fotoğraf makinesi almışsınız, onunla yüzlerce hatta binlerce anı ölümsüzleştireceksiniz.. Bunu düşündükçe sizi bir heyecan sarıyor, sabırsızlanıyorsunuz. İlk shutterınızı güzel bir an için kullanıp onu dondurmak istiyorsunuz. Makinenizi kaptığınız gibi kendinizi dışarı atıyorsunuz tabi yeninin verdiği heyecan mutluluk dışarda size bir korkuyu da beraberinde getiriyor “ya makineye bir şey olursa” işte bu durumu ben o gün çok iyi yaşadım.

Okuldan çıktım, eve geldim, bir şeyler atıştırıp makinemi kaptığım gibi sahil yolunu tuttum fakat direkt sahile ilerlemedim. Tekirdağ çarşısından ilerleyip belki değişik bir ana tanıklık ederim ve hemen onu çekerim dedim. Sonra aklıma geldi bugün özel bir gündü 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma günüydü her sene valilik önünde sergi açılırdı.. Bu güne özel bir konu fotoğraflarım deyip valilik önünden geçtim fakat serginin alışveriş merkezinde olduğunu öğrenince mecburen yolum en kestirmeden sahile ilerlemek oldu.

Sahile ulaştığımda makinemi çantasından çıkarttım ve boynuma astım. O an işte beni kocaman bir mutluluk sardı. Çevremi gözlemleyerek sahil boyunca ilerledim. İlerledim. Bir an gözüme yaşlı bir amcanın kıyıdaki korkuluklardan destek alarak ufku izlediğini fark ettim. O an kendime dedim “ilk shutterın bu olmalı daha ne bekliyorsun hemen çek onu” dediğim gibi de yaptım. Anı dondurdum. O ilk shutter sesi hala kulağımda.. İşte o an benim için çok değerli oldu.. Tabi fotoğrafı çektim hadi ben dönüyorum diye bir olmadı aksine sanki bir bağımlılık başlamış gibi “bir shutter daha, hadi ama bir kez daha duymak istiyorum” dedim kendime ilerleye ilerleye birkaç pozumu alıp günü mutlu ve verimli biçimde tamamlayıp evime döndüm. 🙂

En kısa zamanda yeniden fotoğraf turuna çıkıp yeniden fotoğraf paylaşmak dileğiyle…

Bir Cevap Yazın