Kamera  Canon EOS 700D
Lens  Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM
Diyafram  f/6.3
Enstantene  1/640 sn.
ISO  100
Odak Uzaklığı  18mm
Çekim Tarihi / Yeri  16.04.2017 / Tekirdağ – Çorlu (Yakınları)

Fotoğrafın Hikayesi:


Bir doğa sever olarak her zaman gözüm yeşil ve mavide olmuştur. Muhteşem uyumun olduğu bu harikanın içinde sadece birkaç dakika zaman geçirmek paha biçilemeyecek değer ve güzellikte. Fakat ne yazıktır ki yeşil alanlarımız her geçen gün azalmakta.

Geçtiğimiz günlerde TEFOD ile yaptığımız makro gezisinde bizlerin uğrak mekanı haline gelen rüzgar türbinlerinin yanlarına tekrar gittik. Önceki gidişimizin üstünden belki 2 hafta geçmiştir ama doğa bu kadarcık kısa sürede canlanmış renkler içine bürünmüş.. O eşsiz manzaranın büyüsüne kapılıp, hemen makinemi kapıp fotoğrafladım. Tabi olay sadece fotoğraflamak ile kalmıyor. O anı resmen orada yaşıyor, kafanıza kazıyor ve onu ölümsüzleştiryorsunuz.

Düşünsenize yemyeşil buğday tarlasının içerisindesiniz.. Rüzgar hafif hafif buğdayların o çim halini okşuyor, okşarken tatlı bir hışırtıyla birlikte hafiften uğultu kulaklarınızda.. Gözlerinizin alabildiği kadarıyla her yer yem yeşil, yeşillerin arasında sapsarı kanolalar size ışık saçıyor. Kafanızı çok az yukarı kaldırdığınızda kafanızın tam üstünde masmavi gökyüzünde birsürü bulut kümeleri usulca ilerliyor. Muhteşem değil mi? 🙂

İşte bu fotoğrafı o anlattıklarımın tamamını yaşayarak çektim. Sadece bir kare ile tüm stres ve olumsuzlukları vücudumdan uzaklaştırdım. Artık tamamen arınmış bir şekilde huzur içerisindeyim ve fotoğrafa her baktığımda bir rahatlama geliyor içime. Bu terapiyi en kısa zamanda sizinde denemeniz dileğiyle..

Content Protection by DMCA.com

Bir Cevap Yazın